Články

Zrušena daň z nabytí nemovitých věcí

Dne 18.9.2020 prezident Miloš Zeman podepsal zákon o zrušení daně z nabytí nemovitých věcí, který 15. 9. 2020 Poslanecká sněmovna schválila. Nyní tedy čeká pouze na vyhlášení ve Sbírce zákonů. Lze předpokládat, že účinnost nastane na počátku roku 2021. Zákon má ale tzv. zpětnou účinnost.

Celý článek

Před žádostí o hypotéku si prověřte vlastní morálku

Není překvapením, že ve chvíli, kdy žádáte o hypoteční úvěr začne banka prověřovat vaši platební morálku. Co se stane, když najde negativní záznam? Zamítá žádost o hypotéku a vy můžete opětovně žádat až za 3 měsíce. V této chvíli máte zpravidla uhrazenu rezervační smlouvu a další poplatky. Jak postupovat?

Celý článek

Pojištění nemovitosti a domácnosti. Máte v pojmech jasno?

Investovat několik milionů do nemovitosti a poté majetek neochránit pojištěním samozřejmě nelze doporučit. Na trhu je k dispozici celá řada balíčků majetkových pojištění od desítek pojišťoven a zprostředkovatelů. Přesto mají lidé nejasnosti v pojištění nemovitosti a domácnosti.

Celý článek

Několik způsobů, jak najít pozemek, na kterém lze stavět

Když většina lidí hledá pozemek, činí tak se záměrem postavit zde dům. Možná si chtějí postavit svůj vysněný domov, možná chtějí postavit a následně dům pronajmout. Možná také chtějí pozemek rozvíjet pro komerční účely. Bez ohledu na důvod, může být nalezení správného pozemku výzvou.

Celý článek

Malý, velký, v centru nebo dál? Jak vybírat bydlení

Dávno neplatí, že kupujeme jednu nemovitost na celý život. Přesto se jedná o investici na mnoho let. Jinak se rozhodujeme při pořízení startovního bydlení a jinak, když hledáme bydlení ideální pro malé děti. Jaké přednosti a nevýhody mají jednotlivé varianty?

Celý článek

Máte 15 vteřin volného času?

Tato zpráva je určena tomu, kdo má 15 vteřin volného času a nevadí mu, když díky nim získá ode mě nějakou korunu navíc.

Celý článek

Nejistá budoucnost procentních sazeb hypoték

V souvislosti s bojem s koronavirovým onemocněním se řada obchodů a transakcí zcela zastavila. Výrazný propad zájmu o nákup nemovitostí zaznamenává i realitní trh. Jak na to budou reagovat banky? Co se stane se sazbami hypotečních úvěrů?

Celý článek

Nižší příjem kvůli koronaviru? Žádejte odklad splátek

Česká bankovní asociace doporučila bankám, aby klientům umožnily odklad splátek u hypotečních a ostatních úvěrů. O tříměsíční odklad splátek mohou požádat klienti, kteří přišli o část nebo celý zdroj příjmů. 

Celý článek

Omezení činnosti v následujících týdnech

Po doporučení realitním makléřům od ministerstva pro místní rozvoj se předem moc omlouvám těm, se kterými se budu snažit odsunout vzájemné setkání a případný obchod na lepší časy. Pokud se nepodaří vyřešit náhradní formou, obstarám nezbytné a důležité věci v terénu za přísnějších hygienických podmínek (podmínka roušky, větrání, vzájemný odstup, neshlukování se ve větším počtu apod.) Moc děkuji za pochopení.

 

Celý článek

Reality v době virové: trh stojí a vyčkává

původně jsem chtěl dnes psát o úplně jiných věcech, než o čem nakonec musím. Původně jsem chtěl ještě jednou poděkovat všem z Vás, kdo jste vloni doporučili své rodině či známým, aby mi svěřili svou nemovitost do nabídky. Chtěl jsem i ostatním ukázat, že za toto doporučení nepřišlo jen poděkování, ale nakonec i zajímavá finanční odměna. To samozřejmě platí i do budoucna. Ale nakonec bude dnešní článek o něčem jiném.

 

Celý článek