Články

Nižší příjem kvůli koronaviru? Žádejte odklad splátek

Česká bankovní asociace doporučila bankám, aby klientům umožnily odklad splátek u hypotečních a ostatních úvěrů. O tříměsíční odklad splátek mohou požádat klienti, kteří přišli o část nebo celý zdroj příjmů. 

Celý článek

Omezení činnosti v následujících týdnech

Po doporučení realitním makléřům od ministerstva pro místní rozvoj se předem moc omlouvám těm, se kterými se budu snažit odsunout vzájemné setkání a případný obchod na lepší časy. Pokud se nepodaří vyřešit náhradní formou, obstarám nezbytné a důležité věci v terénu za přísnějších hygienických podmínek (podmínka roušky, větrání, vzájemný odstup, neshlukování se ve větším počtu apod.) Moc děkuji za pochopení.

 

Celý článek

Reality v době virové: trh stojí a vyčkává

původně jsem chtěl dnes psát o úplně jiných věcech, než o čem nakonec musím. Původně jsem chtěl ještě jednou poděkovat všem z Vás, kdo jste vloni doporučili své rodině či známým, aby mi svěřili svou nemovitost do nabídky. Chtěl jsem i ostatním ukázat, že za toto doporučení nepřišlo jen poděkování, ale nakonec i zajímavá finanční odměna. To samozřejmě platí i do budoucna. Ale nakonec bude dnešní článek o něčem jiném.

 

Celý článek

Pozor na nebankovní hypotéky, prodraží se

V posledních letech narostla popularita nebankovních hypotečních úvěrů, pro které se vžilo označení americká hypotéka. Jaká jsou hlavní rizika takového úvěru a proč je výhodnější podstoupit raději složitý schvalovací proces v bance? Nehledejte snadnou cestu k úvěru, je velmi nákladná!

Celý článek

Na mobilní dům není třeba stavební povolení. Pravda, nebo mýtus?

V posledních letech narůstá popularita mobilních domů. Stále častěji si takovou formu stavby pořizujeme k rekreaci nebo i k trvalému bydlení. K jejich oblibě přispívá i nízká pořizovací cena při relativně slušném komfortu bydlení v moderních typech domů. Co musíte vyřídit, pokud se rozhodnete pro umístění mobilního domu na pozemku?

Celý článek

Investice versus spekulace

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaký je rozdíl mezi investicemi a spekulacemi?

Pokud dostanete stejnou nebo vyšší hodnotu, než kterou zaplatíte, bude to vaše investice. Pokud cena, kterou zaplatíte, bude vyšší než hodnota, kterou za tuto cenu obdržíte, budete pravděpodobně spekulovat.

Celý článek

Prodávám nemovitost, značka „V exekuci“

Pokud se vlastník nemovitosti ocitne v exekuci, je prodej jeho majetku zakázán. To je všeobecné pravidlo, které říká, že majetek v exekuci nelze prodávat ani darovat. Existují ovšem výjimky, které prodej povolují. V případě, že dlužník využívá svůj majetek k běžné obchodní činnosti či uspokojování základních životních potřeb svých a osob, ke kterým má vyživovací povinnost, prodávat může.

Celý článek

Co nového v realitách

Milé i nemilé novinky čekají majitele nemovitostí, kteří zvažují v nejbližších týdnech či měsících koupit nebo prodat nemovitost. Víte jaké?

 

 

Celý článek

Nemovitosti za pár let už jen pro (výrazně) movité

Ceny domů a bytů  stoupají v ČR dvakrát rychleji než v EU! V kategorii meziročního růstu cen domů a bytů jsme na šesté nejvyšší příčce v EU. Eurozona jako celek zvedla  ceny nemovitostí průměrně   o 4,2%. V prvním čtvrtletí byl u nás dokonce meziroční růst cen nemovitostí druhý nejvyšší!

Celý článek

Úschova kupní ceny. Proč to má smysl?

Kupujete nebo prodáváte nemovitost a řešíte, u koho vlastně budou peníze, které jako kupující zaplatíte prodávajícímu, nebo jako prodávající dostanete od kupujícího za svou nemovitost.  A kdo je tedy bude opatrovat? A jak dlouho?

Celý článek