Články

Několik způsobů, jak najít pozemek, na kterém lze stavět

Když většina lidí hledá pozemek, činí tak se záměrem postavit zde dům. Možná si chtějí postavit svůj vysněný domov, možná chtějí postavit a následně dům pronajmout. Možná také chtějí pozemek rozvíjet pro komerční účely. Bez ohledu na důvod, může být nalezení správného pozemku výzvou.

Celý článek

Malý, velký, v centru nebo dál? Jak vybírat bydlení

Dávno neplatí, že kupujeme jednu nemovitost na celý život. Přesto se jedná o investici na mnoho let. Jinak se rozhodujeme při pořízení startovního bydlení a jinak, když hledáme bydlení ideální pro malé děti. Jaké přednosti a nevýhody mají jednotlivé varianty?

Celý článek

Máte 15 vteřin volného času?

Tato zpráva je určena tomu, kdo má 15 vteřin volného času a nevadí mu, když díky nim získá ode mě nějakou korunu navíc.

Celý článek

Nejistá budoucnost procentních sazeb hypoték

V souvislosti s bojem s koronavirovým onemocněním se řada obchodů a transakcí zcela zastavila. Výrazný propad zájmu o nákup nemovitostí zaznamenává i realitní trh. Jak na to budou reagovat banky? Co se stane se sazbami hypotečních úvěrů?

Celý článek

Nižší příjem kvůli koronaviru? Žádejte odklad splátek

Česká bankovní asociace doporučila bankám, aby klientům umožnily odklad splátek u hypotečních a ostatních úvěrů. O tříměsíční odklad splátek mohou požádat klienti, kteří přišli o část nebo celý zdroj příjmů. 

Celý článek

Omezení činnosti v následujících týdnech

Po doporučení realitním makléřům od ministerstva pro místní rozvoj se předem moc omlouvám těm, se kterými se budu snažit odsunout vzájemné setkání a případný obchod na lepší časy. Pokud se nepodaří vyřešit náhradní formou, obstarám nezbytné a důležité věci v terénu za přísnějších hygienických podmínek (podmínka roušky, větrání, vzájemný odstup, neshlukování se ve větším počtu apod.) Moc děkuji za pochopení.

 

Celý článek

Reality v době virové: trh stojí a vyčkává

původně jsem chtěl dnes psát o úplně jiných věcech, než o čem nakonec musím. Původně jsem chtěl ještě jednou poděkovat všem z Vás, kdo jste vloni doporučili své rodině či známým, aby mi svěřili svou nemovitost do nabídky. Chtěl jsem i ostatním ukázat, že za toto doporučení nepřišlo jen poděkování, ale nakonec i zajímavá finanční odměna. To samozřejmě platí i do budoucna. Ale nakonec bude dnešní článek o něčem jiném.

 

Celý článek

Pozor na nebankovní hypotéky, prodraží se

V posledních letech narostla popularita nebankovních hypotečních úvěrů, pro které se vžilo označení americká hypotéka. Jaká jsou hlavní rizika takového úvěru a proč je výhodnější podstoupit raději složitý schvalovací proces v bance? Nehledejte snadnou cestu k úvěru, je velmi nákladná!

Celý článek

Na mobilní dům není třeba stavební povolení. Pravda, nebo mýtus?

V posledních letech narůstá popularita mobilních domů. Stále častěji si takovou formu stavby pořizujeme k rekreaci nebo i k trvalému bydlení. K jejich oblibě přispívá i nízká pořizovací cena při relativně slušném komfortu bydlení v moderních typech domů. Co musíte vyřídit, pokud se rozhodnete pro umístění mobilního domu na pozemku?

Celý článek

Investice versus spekulace

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaký je rozdíl mezi investicemi a spekulacemi?

Pokud dostanete stejnou nebo vyšší hodnotu, než kterou zaplatíte, bude to vaše investice. Pokud cena, kterou zaplatíte, bude vyšší než hodnota, kterou za tuto cenu obdržíte, budete pravděpodobně spekulovat.

Celý článek